ترفند بهترین روش تهیه آش رشته خوشمزه

تهیه آش رشته خوشمزه آش رشته خوشمزه یک غذای محبوب است که به عنوان یک غذای پایه در دورهمی‌های خانوادگی و جشن‌ها بسیار مورد علاقه استفاده قرار می‌گیرد. تهیه این غذا نیاز به تسلط به فنون خاصی دارد تا بتوانید یک آش عالی و خوشمزه بپزید و از خمیر شدن آش رشته جلوگیری کنید. در […]

Rate this post

تهیه آش رشته خوشمزه

آش رشته خوشمزه یک غذای محبوب است که به عنوان یک غذای پایه در دورهمی‌های خانوادگی و جشن‌ها بسیار مورد علاقه استفاده قرار می‌گیرد. تهیه این غذا نیاز به تسلط به فنون خاصی دارد تا بتوانید یک آش عالی و خوشمزه بپزید و از خمیر شدن آش رشته جلوگیری کنید. در این مقاله، به کارهایی که می‌توانند طعم آش رشته را بهبود ببخشند خواهیم پرداخت.

آموزش تهیه آش رشته

در مقالات قبلی سایت آموزش آشپزی ماه مراحل تهیه آش رشته را به شما آموزش داده‌ایم. اگر تاکنون آن‌ها را مطالعه نکرده‌اید، به شدت توصیه می‌شود که با آن‌ها آشنا شوید.

نکات برای بهبود طعم آش رشته

خرد کردن سبزی‌ها: هنگام خرد کردن سبزی‌ها برای آش، بهتر است تره را جداگانه از دیگر سبزی‌ها خرد کنید. اگر از سیر تازه و ساقه‌های آن استفاده کنید، به طعم آش شما افزوده خواهد شد.

پیاز داغ، سیر داغ و نعنا داغ: برای تهیه پیاز داغ، سیر داغ و نعنا داغ که به آش اضافه می‌شوند، می‌توانید کمی کره به آن‌ها اضافه کنید تا عطر و طعم بیشتری به آش رشته دهند.

حفظ رنگ آش: پس از اضافه کردن سبزی‌ها به آش، برای جلوگیری از تیره شدن و بدرنگ شدن آش، آن را در قابلمه باز بگذارید.

استفاده از آب قلم: برای بهبود طعم آش رشته، می‌توانید آب قلم به آن اضافه کنید. این کار به طعم آش بسیاری از خوشمزگی می‌بخشد.

تناسب میزان سبزی‌ها: در اضافه کردن سبزی‌ها به آش، بهتر است آن‌ها را به نسبت مناسبی اضافه کنید. اما به دلیل طعم خوبی که اسفناج به آش می‌دهد و همچنین لعاب آش، می‌توانید میزان اسفناج را بیشتر از سایر سبزی‌ها قرار دهید. همچنین سبزی تره نیز طعم بهتری به آش می‌دهد، بنابراین مقدار آن را نیز بیشتر از سایر سبزی‌ها استفاده کنید. سبزی‌ها نباید خیلی خرد شوند، بلکه باید به اندازه‌ای باشند که در آش قابل مشاهده باشند.

نکات طلایی تهیه آش رشته خوشمزه

پیاز داغ مهم‌ترین عامل خوشمزگی در آش رشته است. حتماً به میزان کافی آن را به آش اضافه کنید. اگر مقدار آن کم باشد، آش لعاب نمی‌افکند و طعم خوبی ندارد.
برای پیاز‌های داخل آش، هنگام سرخ کردن به آن‌ها زردچوبه اضافه کنید و آن‌ها را خیلی زیاد نسوزانید. آن‌ها باید نرم و عسلی شوند. برای پیاز داغ روی آش، آن‌ها را در روغن بسیار داغی سرخ کنید تا کاملاً طلایی شوند.