طرز تهیه دلمه برگ مو

دلمه برگ مو تهیه غذای ایرانی دلمه خوشمزه برگ مو مانند دیگر غذاها مثل دلمه کلم بسیار راحت و خوشمزه است. بر ای پخت این غذا ابتدا لپه‌ها را دو ساعت قبل از پخت آن در یک کاسه قرار می‌دهیم و تا سطح لپه‌ها آب ریخته و اجازه می‌دهیم تا خیس شوند و نفخ آنها […]

4.6/5 - (7 امتیاز)

دلمه برگ مو

تهیه غذای ایرانی دلمه خوشمزه برگ مو مانند دیگر غذاها مثل دلمه کلم بسیار راحت و خوشمزه است. بر ای پخت این غذا ابتدا لپه‌ها را دو ساعت قبل از پخت آن در یک کاسه قرار می‌دهیم و تا سطح لپه‌ها آب ریخته و اجازه می‌دهیم تا خیس شوند و نفخ آنها از بین برود. سپس لپه‌ها را در یک صافی می‌ریزیم و آبکش می‌کنیم و در یک قابلمه قرار می‌دهیم.

حالا به قابلمه ۲ لیوان آب اضافه می‌کنیم و در ابتدا حرارت را بالا می‌بریم تا آب به جوش بیاید، سپس آهسته‌تر می‌کنیم تا به مرور زمان لپه‌ها به‌طور کامل پخته شوند. پس از پختن لپه‌ها، آنها را در یک صافی می‌ریزیم و منتظر می‌مانیم تا آب اضافی آنها به‌طور کامل خارج شود.

تا زمان پخت لپه‌ها، برای آماده‌سازی مواد دیگر دلمه، ما به مقدار کافی زمان داریم. ابتدا سبزی دلمه را تمیز می‌کنیم، از جمله پیازچه، مرزه، شوید، نعناع، جعفری، ترخون یا هر نوع سبزی دیگری که مایلید استفاده کنید، و آنها را می‌شوییم و در صفحه آبکش قرار می‌دهیم.

سپس یک پارچه را روی سطح صاف پهن می‌کنیم و سبزی‌ها را روی آن می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم کاملا خشک شوند. سپس روی تخته آشپزخانه، سبزی‌ها را خرد می‌کنیم، نه خیلی ریز و نه خیلی درشت، تا عطر و طعم سبزی‌ها در دلمه حفظ شود و مزه‌ی خوبی به آن ببخشد.

برای آماده‌سازی برنج، ابتدا آن را در یک کاسه قرار می‌دهیم و روی آن آب ریخته و به مدتی اجازه می‌دهیم تا کمی خیس شود. سپس در یک قابلمه، تا نصف ظرف، آب می‌ریزیم و کمی نمک به آن اضافه می‌کنیم. قابلمه را روی حرارت بالا قرار می‌دهیم تا آب به جوش بیاید.

وقتی آب به جوش آمد، برنج را می‌شوییم و آب آن را خالی می‌کنیم. سپس برنج را داخل قابلمه حاوی آب در حال جوش می‌ریزیم و با یک همکوچک دانه‌های برنج را جدا می‌کنیم تا به هم نچسبند. سپس برنج را به مدت ۶ دقیقه می‌پزیم و کمی آن را نرم می‌کنیم.

برای بررسی آمادگی برنج، پس از گذشت ۶ دقیقه، یک دانه از برنج را با دندان آزمایش می‌کنیم. اگر اطراف برنج کاملاً نرم شده باشد و همچنین مغز برنج کمی چسبناک باشد، به این معنی است که برنج آماده است. سپس برنج را در آبکش قرار داده و کنار می‌گذاریم.

پیاز را پوست‌بندی کرده و شسته می‌کنیم. سپس آن را روی تخته آشپزخانه خرد می‌کنیم و یک تابه را با حرارت ملایم گرم می‌کنیم. سپس کمی روغن به آن اضافه کرده و اجازه می‌دهیم تا گرم شود، سپس پیازها را درون تابه می‌ریزیم و آنها را تفت می‌دهیم تا نرم و طلایی رنگ شوند.

سپس کمی زردچوبه را به تابه اضافه کرده و آن را خوب تفت می‌دهیم. سپس گوشت چرخ‌کرده را به تابه اضافه می‌کنیم و کمی فلفل سیاه و نمک را روی آن پاشیده و مداوماً تفت می‌دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند و کمی سرخ شود. در نهایت، تابه را از روی شعله برمی‌داریم.

حالا سبزی‌های خرد شده را به تابه اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم. سپس لپه پخته شده و برنج را به مواد اضافه می‌کنیم و کمی زردچوبه، نمک و فلفل سیاه را روی تمام مواد پاشیده و با یک قاشق آرام‌آرام مواد را مخلوط می‌کنیم. در نهایت، مواد را کنار قرار می‌دهیم.

طرز تهیه دلمه برگ مو

طرز تهیه دلمه برگ مو

سپس در یک قابلمه مناسب که برگ موها به راحتی در آن جابه‌جا شوند، نصفی از آن را با آب پر می‌کنیم و روی حرارت بالا قرار می‌دهیم تا آب زودتر به جوش بیاید. کمی نمک را هم به آب اضافه می‌کنیم و سپس برگ موها را داخل آب در حال جوش قرار می‌دهیم. پس از گذشت یک دقیقه، برگ موها را از داخل آب خارج می‌کنیم و در آبکش قرار می‌دهیم.

سپس کمی آب سرد را روی برگ موها می‌چکانیم و صبر می‌کنیم تا آب اضافی آن‌ها خارج شود. این کار باعث می‌شود برگ موها کمی نرم شوند. سپس یک برگ مو را روی تخته آشپزخانه قرار می‌دهیم و مواد دلمه را به میزان یک قاشق غذاخوری وسط برگ مو می‌ریزیم.

اگر برگ‌ها کوچک بودند، می‌توانید از دو عدد برگ مو کنار هم استفاده کنید. سپس اطراف مواد دلمه را تا می‌زنیم تا به شکل یک مربع یا با اصطلاح “بقچه” تبدیل شود. سپس قابلمه‌ای که برای پخت دلمه تدارک دیده‌ایم را در دسترس قرار می‌دهیم و کمی روغن را در کف آن می‌ریزیم.

کف قابلمه را به طور کامل با برگ مو پوشانده و دلمه‌های پیچیده شده را به صورت منظم روی کف قابلمه قرار می‌دهیم. سپس برگ موها را نیز به طور کامل با برگ مو پوشانده و یک پیش‌دستی روی برگ‌ها قرار می‌دهیم. در ادامه، دو لیوان آب و ۱/۲ لیوان روغن را با هم مخلوط می‌کنیم.

سپس مخلوط را روی مواد در قابلمه ریخته و قابلمه را روی حرارت قرار می‌دهیم تا دلمه‌ها به مدت ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه بپزند. پس از گذشت زمان مشخص شده، ۱/۲ لیوان سرکه و شکر را به شیرجوش اضافه می‌کنیم و قابلمه را دوباره روی حرارت قرار می‌دهیم و به آرامی هم می‌زنیم تا شکر کاملاً در سرکه حل شود. سپس قابلمه را از روی حرارت برمی‌داریم.

حالا برگ روی دلمه‌ها را کمی می‌چینیم و آن‌ها را تست می‌کنیم تا اگر کاملاً پخته شده بودند، مخلوط سرکه و شکر را روی دلمه‌ها می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم به مدت ۳۰ دقیقه دیگر بجوشند و مزه‌دهی کنند. سپس پس از آماده شدن، دلمه‌ها را در ظرف مورد نظر می‌چینیم و می‌توانید لذت ببرید.